poniedziałek, 19 marca 2012

Marzenia

Za dwa tygodnie czterdziecha. Nie chcę robić podsumowań, chcę za to kreślić plany, marzyć. Jak moje dzieciaki, jak młodzi, jak niepoprawni marzyciele.

Średnia jest w Montrealu, na trzytygodniowej wymianie szkolnej. Spełniło się jej marzenie - zobaczyła śnieg. Zachwyca ją wszystko: ludzie, miasto, dziewczynka która ją gości, lodowisko, sama nie wiem co jeszcze, bo nie ma czasu na rozmowy z mamą, widzę tylko, że podczas rozmowy na skypie oczy jej się kręciły dookoła głowy.
Cieszę się, bo teraz właśnie powstają zalązki jej prawdziwych, mądrych marzeń.

Najstarsza napisala do mnie na twarzoksiążce - kuku mamusiu, jestem w Mediolanie, wlaśnie wróciłam z Wenecji. Oglądam jej zdjęcia i ... zakochuję się w nich. Najstarsza też ma swoje marzenia. Pracuje, rysuje, maluje, bo chce zmienić kierunek studiów. Wspieranie jej w tych marzeniach nie przychodzi mi łatwo, bo wiadomo - lepszy wróbel... Córeczko - ładuj tą energię do kieszeni, walizek, do butów nawet. I niech Ci się ją uda wykorzystać pod pędzlem.

A moje marzenia? No wiadomo: zdrowa, szczęśliwa rodzina, udana itede itepe. Więcej polotu - no dobra - fajniejsze i głębsze relacje z dziećmi, mężem. No a takie całkiem odleciane? Zastanawiam się od wczoraj. I mam: stworzenie kliniki w Senegalu, wlaściwie oddziału chemioterapii dla najbiedniejszych mieszkańców.
No to pojechałam teraz z tym marzeniem...

6 komentarzy:

 1. Nawet nie wiesz jak to się świetnie czyta i jak mi się gęba w wielkim uśmiechu wykrzywiła:) Trzymam kciuki za wszystkie plany i marzenia:D

  OdpowiedzUsuń
 2. cudo
  ładujemy więc te nasze marzenia (z zasilaną energią) wszędzie, gdzie się da :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Aniu, niech Ci się spełnią marzenia i miej następne :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pozdrawiam rówieśniczkę :) mój mąż wczoraj już skończył ja za pół roku :)
  Spełnienia marzeń życzę! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. A jam starsza ;)))
  Aniu kochana Twoje marzenia są piękne!!! i Możliwe do spełnienia! A jakbyś potrzebowała jakiejkolwiek pomocy, to jestem ;)
  Uściski dla Ciebie- dzielna dziewczyno i caaaaałej Twojej cudownej rodziny ;****

  http://mamczerniaka.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystkiego naj!
  Jestem pewna, że wszystko, czego pragniesz spełni się:)
  Pozdrawiam wiosennie z Wielkopolski (na szczęście śnieg już nam chyba tutaj nie grozi;)

  OdpowiedzUsuń